Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami
Wstecz

Wyjazd do Berlina na medal

2018-11-14

Akademia Piłkarska WBS Warszawa po raz trzeci wyjechała na turniej halowy w Berlinie. Dwa dni intensywnej rywalizacji w stolicy Niemiec przyniosły efekt w postaci trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej wszystkich roczników. Do pierwszego miejsca w zawodach zabrakło zaledwie 4 punktów.


Na wyjazd pojechały dwa autokary z młodymi piłkarzami Akademii Piłkarskiej WBS Warszawa. Zawodnicy mieli okazję zwiedzić Stadion Olimpijski w Berlinie, Bramę Branderburską rozegrać sparing z miejcowym rywalem Friedenauer TSC. Wszystkie drużyny wzięły też udział w turnieju z okazji upadku Muru Berlińskiego "Das Ereignis des 29. Gedenkturnier zum Mauerfall". Największą niespodziankę sprawiła ekipa 2011 i 2010, które zajęły kolejno pierwsze i trzecie miejsce. Do tego dołożyliśmy czwarte miejsce w roczniku 2006, szóste w 2008 i piąte 2004.

Mimo, że byliśmy za granicą udało nam się też obejść 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości i 11 listopada odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego" przed pierwszym meczem turnieju 2008.

W sumie z Niemiec przywieżliśmy 5 pucharów, w tym puchar Fair Play dla najbardziej uczciwego klubu w całym turnieju. Po powrocie zawodnicy i trenerzy zostali przywitani przez wspaniałych kibiców, którzy powitali swoje dzieci jak na mistrzów przystało.

Link do przywitania nas przez rodziców w Warszawie: https://www.facebook.com/akademiawbs/videos/294839067906578/

instagram
youtube
facebook