Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami
Wstecz

Wiedeń zdobyty! 4 miejsce naszych piłkarek w prestiżowym turnieju Vienna Cup 2015!

2015-02-17

W dniach 12.02-16.02 zawodniczki Akademii Piłkarskiej WBS pojechały zdobyć Wiedeń na Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Vienna Cup 2015!

Turniej Vienna Cup 2015 organizowany był przez najlepszy austriacki klub piłki nożnej dziewcząt First Vienna FC 1894. Rozgrywki odbywały się w trzech kategoriach wiekowych U10, U12 i U14. Zawodczniki Akademii Piłkarskiej WBS stanęły do walki w kategorii U12 i musiały zmierzyć się z 10 drużynami, między innymi z Austrii, Węgier i Słowacji. Nasze piłkarki wyszły ze swojej grupy z drugiego miejsca z czterema zwyciestwami i jedną porażką z gospodyniami turnieju. Zgodnie z systemem rozgrywek rozegrały mecz o trzcie miejsce z drużyną Willendorf SC. Niestety zmęczenie po całodniowym turnieju i brak zmian dały się we znaki i ostatecznie nasze zawodniczki zajęły wysokie 4 miejsce. W całym turnieju strzeliły aż 15 bramek! Jest to ogormny sukces i cała Akademia WBS jest dumna z naszych piłkarek!

Królową Wiednia została Matylda Bujak, która została wyrożniona w aż dwóch kategoriach indwywidualnych. Została wybrana najlepszą zawodniczką całego turnieju oraz sięgnęła po tytuł królowej strzelczyń. Matylda, gratulujemy!

Oprócz zmagań piłkarskich nasze zawodniczki zwiedziły Wiedeń.

instagram
youtube
facebook