Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami
Wstecz

Szkolenia Trenerskie w WBS Warszawa

04.08.2020

Lipiec okazał się intensywnym czasem pod względem szkoleń trenerskich w Naszej Akademii.

Pierwszy etap odbył się w dniach 12.07 oraz 18-19.07.2020, gdzie podczas dwudziestogodzinnych szkoleń mieliśmy okazję nauczyć się wielu nowych rzeczy oraz udoskonalić nasz warsztat trenerski.

Na początku Maciej Suszczyński – Dyrektor Sportowy Akademii Piłkarskiej WBS Warszawa poprowadził część teoretyczną, w której dowiedzieliśmy się m.in.:
• jaką rolę odgrywa trener w procesie kształcenia dzieci,
• jakie mamy style coachingowe i jak ich umiejętnie używać,
• jak zwiększyć efektywny czas pracy na treningu,
• jak rozwijać inteligencje piłkarską u zawodników,
• jak wykorzystać w pełni potencjał zawodnika i nie ograniczać jego kreatywności,
• jak analizować grę i na co zwracać uwagę na poszczególnych etapach szkolenia piłkarskiego,

W części praktycznej odbył się trening pokazowy dla najmłodszych zawodników, w którym mogliśmy wykorzystać nowo poznaną wiedzę na boisku. Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Zawodnikom z roczników 2012 oraz 2013 za udział w treningu.


ZDJ__CIA_IKONKI__9_.png

ZDJ__CIA_IKONKI__7_.png

ZDJ__CIA_IKONKI__6_.png

Drugim etapem szkoleń było wyjątkowe spotkanie z trenerem Aleksandrem Kowalczykiem z Fútbol Español. Zawodnicy z roczników 2007, 2008 oraz 2009 mieli okazję uczestniczyć w treningu prowadzonym przez trenera z Hiszpanii. Dzięki spotkaniu z trenerem Aleksandrem dowiedzieliśmy się „od wewnątrz” jak wygląda futbol w Hiszpanii, na co kładzie się największy nacisk w procesie szkolenia oraz jakie są różnice i podobieństwa w treningu dzieci w Polsce i Hiszpanii. Serdecznie dziękujemy Trenerowi, Trenerom z Naszej Akademii oraz Rodzicom i Zawodnikom za czynny udział w treningu.

ZDJ__CIA_IKONKI__5_.png

ZDJ__CIA_IKONKI__4_.png

Ponadto Nasza Trenerka – Justyna Piskorz odbywa dwutygodniowy kurs w Krakowie, gdzie doskonali swoją wiedze z zakresu przygotowania motorycznego piłkarzy. Kurs jest niezwykle wymagający, ale po jego ukończeniu Akademia WBS w swoich szeregach będzie miała już kolejnego trenera przygotowania motorycznego.

ZDJ__CIA_IKONKI__12_.png ZDJ__CIA_IKONKI__11_.png

ZDJ__CIA_IKONKI__10_.png

Warunkiem rozwoju naszych zawodników jest ciągły rozwój naszych trenerów i dlatego nie zamierzamy zwalniać tempa i już planujemy kolejne szkolenia. W przeciwieństwie do naszych zawodników, którzy mogą popełniać błędy na boisku, trenerzy WBS Warszawa nie mają takiego komfortu i muszą być doskonale przygotowani do wykonywania swojego zawodu.

instagram
youtube
facebook