Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami
Wstecz

Juniorcup 2015 - WBS Warszawa na międzynarodowych arenach piłkarskich!

2015-06-07

W dniach od 2.06.2015 r. do 7.06.2015 cztery zespoły (Rocznik 2001, 2003, 2005, 2006) Akademii Piłkarskiej WBS uczestniczyły w trzydniowej serii turniejów JuniorCup2015, które organizowane były w Niemczech. W rozgrywkach wzięło udział 160 drużyn z 12 krajów! Na wszystkich piłkarzy WBS czekała na miejscu dodatkowa niespodzianka - trening pod okiem trenerów Borussii Dortmund na obiektach treningowych BVB przy Signal Iduna Park.

TEAM 2001 

Tegoroczny wyjazd na turniej do Niemiec był dla naszych C-Juniorów bardzo udany! Młodzi piłkarze potwierdzili swoją postawą na boisku ogromny postęp i rozwój umiejętności piłkarskich. Do turniejowych rozgrywek podeszli pełni zapału! Z entuzjazmem podjęli sportowe wyzwanie, jakim była rywalizacja z rówieśnikami z różnych zakątków Europy. Najlepszym rezultatem zakończył się pierwszy turniej, w którym nasi C-Juniorzy uplasowali się na bardzo wysokim 3 miejscu! Dla trenerów ogromnym sukcesem był również fakt, że ich podopieczni odnieśli tylko jedną porażkę podczas trzech dni piłkarskich zmagań. Nasza najstarsza drużyna udowodniła, że nie ustępuje poziomem gry na boisku utytułowanym przeciwnikom i rozwija sie w bardzo dobrym kierunku! Z optymizmem spoglądamy w przyszłość i wypatrujemy kolejnych sukcesów rocznika 2001!


TEAM 2003


Wyjazd do Niemiec na Junior Cup 2015 był dla rocznika 2003 zwieńczeniem wielomiesięcznych cyklów treningowych. Podczas czterodniowego pobytu w Niemczech zespół 2003 wziął udział w trzech turniejach w Verl, Bielefeld oraz Padaborn. Mocna obsada zawodów, w których wzięły udział m.in.: Bayern Monachium, Schalke 04, Arminia Bielefeld i Fortuna Dusseldorf nie przestraszyła naszych zawodników, którzy pokazali, że WBS Warszawa może z powodzeniem rywalizować z niemieckimi drużynami. Potwierdzeniem wysokiej formy oraz ukoronowaniem ciężkiej pracy było trzecie miejsce rocznika 2003 na turnieju w Paderborn . Oprócz tego nasi zawodnicy zajęli siódme miejsce w Bielefeld i siedemnaste w Verl. Postawa zespołu na tegorocznym turnieju Junior Cup 2015 napawa wielkim optymizmem na przyszłość i uświadcza nas w przekonaniu, że WBS Warszawa może osiągać sukcesy nie tylko w Polsce, ale także na arenie międzynarodowej.

TEAM 2005


Wyjazd do Niemiec przyniósł nam ogromne doświadczenie. Pierwszego dnia nasza drużyna wałczyła w Herfold. Kolejnego dnia podzieliliśmy się na 2 zespoły, które brały udział w dwóch oddzielnych turniejach. Jeden z zespołów stanął na 1 miejscu podium, wygrywając cały turniej. Ostatniego dnia uczestniczyliśmy z prestiżowym turnieju w Verl, na którym pojawił się idol wielu z naszych piłkarzy- David Beckham. Na piłkarskiej arenie przewijali się mali piłkarze wielkich klubów takich jak Arsenal Londyn, AC Milan, Werder Brema. Wylądowaliśmy w grupie śmierci i nasi zawodnicy stawili czoła piłkarzom Bayeru Leverkusen, FSV Frankfurt czy tez ST. Pauli. Wyjazd do Niemiec pokazał nam, na co zwrócić uwagę na treningach. Ciężką pracą osiągnąć chcemy taki poziom by równać się najlepszym zespołom europejskim.

TEAM 2006

Pierwszego dnia nasi zawodnicy rywalizowali ze zwycięzca ubiegłorocznej edycji - drużyną Schalke 04. Pomimo ogromnego ducha walki WBS Warszawa uległa bardziej utytułowanemu przeciwnikowi. Ostatecznie nasz zespół uplasował się na 24 pozycji z 30 zespołów należących do światowej czołówki. Kolejnego dnia nasz rocznik spisał się zdecydowanie lepiej. Wpływ na to miały długie rozmowy motywujące małych piłkarzy. W czterech meczach turnieju nasi zawodnicy zdobyli 7 punktów, co dało im miejsce na drugim stopniu podium. Trzeciego dnia młodzi piłkarze rozegrali zdecydowanie swoje najlepsze mecze. Nasi mali piłkarze za każdym razem prezentowali pełen pasji futbol, realizując założenia trenerów, ale przede wszystkim wkładając w grę serce oraz wielkie zaangażowaniem. Nasz zespół ostatecznie zajął 10 miejsce na 18. Zdobył 7 punktów. Wyjazd JuniorCup2015 to przeżycie, które pozostanie na długo w głowach oraz sercach piłkarzy WBS. Ten wspólny czas wpłynął niezwykle pozytywnie na integrację drużyny. Dziękujemy rodzicom, których pomoc była nieoceniona. Za nami zebrane cenne doświadczenie na arenach międzynarodowych. Przed nami krótkie, zasłużone wakacje.

instagram
youtube
facebook