Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami
Wstecz

Turniej o Puchar Prezydenta m.st. Warszawy 2017 za nami!

2017-06-23

Sport to naturalny język, który łączy zawodników z całego świata, bez względu na ich wiek czy pochodzenie. Tak też było w przypadku turnieju, który odbył się w ubiegły weekend, gdzie 16 drużyn rywalizowało o Puchar Prezydenta m.st. Warszawy.

Niezwykłość i piękno tego zjawiska mieli okazję doświadczyć młodzi piłkarze z Polski i Niemiec pokonując dzięki rywalizacji na boisku wszelkiego rodzaju uprzedzenia, stereotypy i granice kulturowe. Ponad 200 zawodników z klubów: Miro Fussballschule, Polonia Warszawa, Świt Warszawa, Bałkan Team, Delta Warszawa, Spvgg. Dietesheim, Semp Ursynów, Varsovia Warszawa, Ursus Warszawa oraz dwie drużyny WBS Warszawa z roczników 2005 oraz 2007 uczestniczyło w rozgrywkach w dwóch kategoriach wiekowych: U-10 i U-12.

Organizatorem całego wydarzenia była Akademia Piłkarska WBS Warszawa, która w swoich założeniach podąża drogą integracji, wierząc, że jest ona możliwa poprzez sport. Ze względu na międzynarodowy charakter Polsko-Niemieckiej Szkoły Spotkań i dialogu im. Willego Brandta w Warszawie, przy której działa Akademia, naturalna rzeczą jest chęć do podejmowania inicjatyw mających na celu przenikanie się kultur i spotkania reprezentantów wielu narodowości.

Tak jak powiedział Łukasz Sarbiewski, Project Manager Akademii Piłkarskiej WBS podczas ceremoni otwarcia turnieju:
-Piłka nożna pokazała, że potrafi łączyć a nie dzielić. Dlatego chcąc pielęgnować tę zasadę udało nam się już po raz drugi dzięki wysiłkowi wielu ludzi zorganizować międzynarodowy turniej, w którym zagrają mali piłkarze dwóch sąsiadów Polski i Niemiec. Właściwie udało nam się zorganizować dwutygodniowy polsko-niemiecki piłkarski tandem, w którym dwie obecne tu drużyny Akademii WBS Warszawa jeszcze w ubiegłą sobotę rywalizowały w Niemczech z Bayernem Monachium czy Arminią Bielefeld a jutro wyjdą na boisko grać przeciwko niemieckim kolegom w Warszawie. Coś niesamowitego, a jednak możliwe.

Była to już druga edycja Turnieju o Puchar Prezydenta m.st. Warszawy. Cieszymy się, że możemy organizować tak duże wydarzenie sportowe na terenie Warszawy pod patronatem Prezydenta, a także czekamy z niecierpliwością na kolejną edycję.

Dziękujemy gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością podczas ceremoni otwarcia turnieju:

  • Renata Kaznowska - Zastępca Prezydenta Warszawy
  • Janusz Samel - Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy
  • Fried Nielsen - Kierownik Działu Kultury Ambasady Republiki Federalnej
  • Niemiec w Warszawie
  • Przedstawiciele Dyrekcji oraz Zarządu szkoły WBS
  • Przedstawiciele Polsko-Niemieckich organizacji oraz klubów piłkarskich

Chcemy podziękować także naszym sponsorom oraz partnerom bez których te wydarzenie nie mogłoby się odbyć:
Centrum Sportu Wilanów, Miasto Stołeczne Warszawa, Ambasada Repulbliki Federalnej Niemiec, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Jugendwerku oraz Dzielnica Wilanów.

instagram
youtube
facebook