Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami
Wstecz

Piłka nożna połączyła Warszawę i Walencję!

2017-06-28

W dniach 06-09.06.2017 r. w Hiszpanii na zaproszenie Szkoły Niemieckiej w Walencji gościła delegacja WBS.

Kierownik projektu Akademii Piłkarskiej WBS Łukasz Sarbiewski i wiceprzewodniczący Zarządu Daniel Kaliszuk spotkali się z przedstawicielami Zarządu, dyrekcją szkoły i koordynatorem klubu piłkarskiego, działającego przy Szkole Niemieckiej w Walencji.

Jedną ze szczególnych cech wspólnych, łączących Szkołę im. Willy-ego Brandta i Szkołę Niemiecką w Walencji jest piłka nożna, która pełni nie tylko rolę integracyjną, ale wywiera również wielki wpływ na czynne życie szkolne.
-Cieszymy się, że poza WBS w Warszawie istnieje inny klub w środowisku niemieckich szkół za granicą i widzę wielki potencjał do współpracy. Podsumował Łukasz Sarbiewski podróż do Walencji.

Obie strony przedstawiły w czasie spotkanie swoje projekty piłkarskie i rozmawiały na temat obszarów możliwej współpracy. W niedalekiej przyszłości obie szkoły chciałyby skorzystać na współpracy w zakresie piłki nożnej, muzyki i wielu innych aspektów. W planie jest nie tylko wymiana zawodników i uczniów, udział w turniejach, obozach i oczywiście wymiana doświadczeń w dziedzinie know-how, ale również wiele innych tematów. Cieszymy się na to partnerstwo i chcielibyśmy wypełnić je w nadchodzącym czasie wieloma wspólnymi projektami, co stanowi wyjątkową szansę dla obu stron.
Konkretne projekty i rewizyta w Warszawie nastąpią już wkrótce.

instagram
youtube
facebook