Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami
Wstecz

Nasz system szkolenia


Akademia Piłkarska WBS Warszawa pracuje według autorskiego systemu szkolenia, którego fundamentem są metody treningowe stosowane przez Niemiecki i Polski Związek Piłki Nożnej oraz Borussię Dortmund. Naszym celem w pracy z młodzieżą jest: 

• rozwój kreatywności,
• rozwój piłkarski
• rozwój fizyczny
• wychowanie w duchu sportowej rywalizacji.

logowbs.png                          PZPN.png                       Deutscher_Fu__ball_Bund_logo.svg.png                              logo_bvb_png.png

Podczas treningów nie chcemy dawać zawodnikom gotowych rozwiązań, nadmiernie instruować oraz narzucać subiektywnej wizji piłki nożnej. Naszym celem jest wyposażenie zawodników w narzędzia, które pozwolą im na lepsze rozumienie gry i podejmowanie optymalnych decyzji na boisku. Dzięki temu nie ograniczamy kreatywności dzieci i pozwalamy im czerpać radość z piłki nożnej.
 
PMF_WBS_JUNIORCUP_2018_0551__1_.jpg
 

Wszyscy trenerzy pracują według zasad Idei gry Akademii Piłkarskiej WBS Warszawa, która określa kierunek w pracy z naszymi zawodnikami. Jest to zbiór zasad obowiązujący każdego trenera i zawodnika. Ponadto na każdym etapie szkolenia trenerzy mają określony plan pracy, który uwzględnia możliwości fizyczne i poznawcze dziecka. Chcąc w maksymalny sposób wykorzystać potencjał zawodników określamy konkretne cele w poszczególnych kategoriach wiekowych, które odpowiadają okresom sensytywnym w rozwoju dzieci i młodzieży.
 
 Trenujemy i gramy żeby wygrywać. To nas motywuje do pracy na boisku oraz poza nim. Uczymy naszych zawodników, że zwycięstwa nie przychodzą jednak same. Wychowanek naszej Akademii wie, że sukces w piłce to efekt:
• pracowitości
• konsekwencji
• samodyscypliny
• współpracy
• samodzielności
• umiejętności podnoszenia się po porażce
• walki z presją oraz wielu innych starań
PMF_WBS_JUNIORCUP_2018_1287__1_.jpg

Wierzymy, że umiejętności zdobyte na boisku przydadzą się naszym wychowankom również w życiu codziennym. Wychowując zawodników w duchu sportowej rywalizacji bardzo pilnujemy przestrzegania zasad Fair Play. Nasi zawodnicy i trenerzy nie dyskutują z sędziami. We wszystkich zespołach obowiązuje zakaz wymuszania fauli, gry na czas poprzez blokowanie piłki w narożniku boiska czy obrażania przeciwników.

 
 PMF_WBS_JUNIORCUP_2018_1014.jpgPMF_WBS_JUNIORCUP_2018_1317__1_.jpg
 
Wychodzimy z założenia, że dobry trener uczy się przez całe życie, dlatego nasi trenerzy stale podnoszą swoje kwalifikacje na kursach trenerskich i stażach, a dział sportu stale pracuje nad
usprawnieniem naszego systemu.

Akademia Piłkarska WBS Warszawa funkcjonuje na dwóch współpracujących ze sobą i uzupełniających się filarach: pionie sportowym oraz administracyjnym. Trenerzy są odciążeni w kwestiach administracyjnych dzięki czemu mogą optymalnie skoncentrować się na pracy z zawodnikami. Jesteśmy zespołem pasjonatów, który każdego dnia pracuje aby zbudować najlepszą Akademię Piłkarską w Warszawie, stanowiącą wzór szkolenia oraz organizacji.
 
IMG_6246.jpginstagram
youtube
facebook