Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami
Wstecz

Nasi trenerzy na stażu w Borussi Dortmund

2019-03-18

Współpraca WBS Warszawa i Borussi Dortmund kwitnie! W sumie 7 szkoleniowców WBS odbyło już staż w BVB. Tym razem do naszego klubu partnerskiego wybrali się pierwsi trenerzy roczników 2010, 2004 i 2009.

 Pod koniec lutego Justyna Piskorz, Wojciech Wieczorkiewicz oraz Igor Wacikowski pojechali na 5-dniowy instensywny staż trenerski do Dortmundu. 

Podczas wyjazdu: 
➡️odbyli wizytę w słynnym footbonaut  
➡️zwiedzili centrum treningowe BVB 
➡️oglądali mecze kontrolne grup młodzieżowych
➡️wymieniali doświadczenia z trenerami BVB
➡️aktywnie uczestniczyli w treningach juniorskich drużyn Borussi Dortmund

"Na obiektach Borussi Dortmund byłem już 4 razy, ale pierwszy raz w ośrodku treningowym Brackel. Największe wrażenie wywarła na mnie infrastruktura sportowa oraz organizacja pracy zarówno zawodników jak i sztabu szkoleniowego. Każdy rocznik ma trzech trenerów, którzy z olbrzymim zaagażowaniem czuwają nad tym, żeby ćwiczenia były wykonywane dokładnie i prawidłowo. Dyscyplina i kultura osobista są tam na bardzo wysokim poziomie, a zawodnicy nie schodzą z treningu dopóki nie posprzatają sprzętu." - powiedział po przyjeździe Wojciech Wieczorkiewicz, na co dzień trener rocznika 2009 WBS Warszawa.

Nasi trenerzy mieli też porozmawiać z trenerami poszczególnych roczników w Akademii Borussi Dortmund. 

"Ogromny nacisk w młodszych kategoriach stawiają na mocne podanie po ziemi oraz swobodne prowadzenie obiema nogami. Przed treningami wprowadzana jest też wstawka motoryczna, w młodszych kategoriach są to podstawy techniki biegu natomiast starszych ta technika jest utrwalana." - dopowiada Igor Wacikowski trener rocznika 2004 WBS Warszawa.

Cieszymy się, że współpraca z naszym klubem partnerskim pozwala nam przypatrzeć się jak pracują najlepsze młodzieżowe akademie w Europie i przenieść to na treningi i mecze Akademii Piłkarskiej WBS Warszawa. 

instagram
youtube
facebook